Národný register darcov kostnej drene SR:

Národný register darcov kostnej drene SR
Logo

 

Milí naši darcovia ❤
Ak ste sa v poslednom období registrovali a prejavili sa u Vás príznaky ochorenia COVID-19, ste alebo ste boli v karanténe, dajte nám, prosím, neodkladne vedieť túto informáciu. Balíčky s odberovými setmi budú priebežne odosielané.
Ďakujeme za pochopenie, trpezlivosť a ochotu pomôcť!

Ako sa stať dobrovoľným darcom kostnej drene?

Porozmýšľať o darovaní krvotvorných buniek a získať potrebné informácie z internetu, z našej stránky, osobne na Klinike hematológie a transfuziológie na Antolskej 11 v Bratislave, telefonicky alebo emailom. K úplnej registrácii je potrebná vyplnená prihláška a vzorka krvi (prípadne slín).

 

Možnosti registrácie:

  1. OSOBNE v Národnom registri darcov kostnej drene v UNB na Antolskej 11 v Bratislave (2. poschodie, nad bufetom, dvere č. 214). Nie je potrebné prísť nalačno. Odbery na registráciu robíme každý pracovný deň od 07:30 do 15:00. Nie je potrebné sa dopredu objednať. Môžete si zo sebou priniesť aj vyplnenú prihlášku.
  2. priamo na pracoviskách NTS, v prípade, že idete darovať aj krv. Pred odberom upozorite personál, že sa chcete zaregistrovať do našej databázy.
  3. ONLINE, zadaním Vašich kontaktných údajov a adresy, na ktorú Vám zašleme odberový set na samoodber slín a prihlášku, ktorú je potrebné vyplniť, podpísať a vrátiť späť spolu so vzorkou slín.
  4. V prípade, že nie ste z Bratislavy a nechystáte sa práve darovať krv, napíšte nám a my Vám poradíme najbližšie možné odberové miesto, kde by ste sa mohli ísť zaregistrovať.